Kontakta Oss

Vi vill vara ett företag för talanger. Vår idé är att odla talanger genom att ha de mest erfarna kreativa seniora medarbetarna.

Detta för att odla en kultur där juniora talanger får en möjlighet att utvecklas till sin bästa potential. De bästa talangerna ska drömma om att få jobba hos oss.

Vårt mål omfattar att vi arbetar med fokus på klimatsäkert så att hus, vägar och anläggningar byggs för att klara ett förändrat klimat, en klimatanpassning är nödvändig för ett långsiktigt hållbart samhälle.

SWECSA:s framtida mål är att bestå av minst 40 medarbetare 2028. Vi vill även bli en av södra Sveriges ledande anläggningskonsulter..

Förutom den svenska marknaden planerar SWECSA att ta del av internationella anläggningsprojekt med fokus på miljö och hållbarhet.

Vi finns mitt I centrala Halmstad på Klammerdammsgatan 8, enklaste är att parkera i Torggaraget med nedfart från Hamngatan 17, sedan uppgång stora torg och ni är endast 50 meter från kontoret, där det alltid bjuds på kaffe,
Varmt välkomna.

Thomas Storberg

VD & Affärsutvecklare

thomas.storberg@swecsa.se
+46 70 665 38 50

Daniel Samvin

Teknisk Direktör & Specialist Geotekniker

daniel.samvin@swecsa.se
+46 70 146 59 39

Viktoria Storberg

IT/Miljöansvarig & VA-projektör

viktoria.storberg@swecsa.se
+46 70 299 83 09

Magnus Gustafsson

Projekt & byggledare

magnus.gustafsson@swecsa.se
+46 70 518 45 30

 

Emilia Gustafsson

Gruppchef Infrastruktur & Planarkitekt

emilia.gustafsson@swecsa.se
+46 76 327 75 62

Daniel Dickas

Geotekniker & Geolog
Laborationstekniker

daniel.dickas@swecsa.se
+46 76 644 64 58









Max Karlsson

Geotekniker

Börjar 2024-08-14
+46 00 000 00  00

Daniel Svensson

Gruppchef Geoteknik & Senior Geotekniker

daniel.svensson@swecsa.se
+46 70 237 68 10

Annie Andersson

Mark & VA Projektör

Börjar 2024-08-12

+46 00 000 00 00

Viktor Ivansson

Mark & VA Projektör

viktor.ivansson@swecsa.se

+46 72 335 98 04

Andreas Lundblad

Projektör

andreas.lundblad@swecsa.se
+46 70 693 41 32









Ulf Frändeland

Senior Byggledare

ulf.frandeland@swecsa.se
+46 73 442 91 49

Petronella Nylander

Kontor & Laboratorieassistent

petronella.nylander@swecsa.se
+46 79 048 09 98

Sanjay Arya

Geotekniker & Kontorsansvarig 

sanjay.arya@swecsa.se
+91 965 087 66 82

Prachi Singh

CAD & Geotekniker

prachi.sing@swecsa.se
+91 881 214 10 37

Mahendra Singh

Senior CAD & Geotekniker

mahendra.singh@swecsa.se
+91 885 170 11 19

Abhishek Rawat

CAD & Geotekniker 

abhishek,rawat@swecsa.se
+91 995 351 05 72

Ravindra Singh

CAD & Geotekniker

ravindra.singh@swecsa.se
+91 836 820 50 68

Manish Lohia

CAD & Geotekniker

manish.lohia@swecsa.se
+91 839 686 06 69